Jízdou na trenažéru zahřejete svaly na provozní teplotu

Před posilováním nebo intenzivním cvičením je třeba vždy rozehřát svaly. Jak vám pomůže trenažér?

Vyzkoušejte například eliptical, který je šetrný ke kloubům a procvičíte na něm celé tělo. Už mnoho uživatelů zaujal unikátním elipsovitým pohybem. Ten se sice musíte naučit, ale výsledky vás ohromí. Eliptical je výborný jak pro zahřátí svalů před jiným cvičením, tak jako univerzální fitness stroj pro domácí použití.

Stačí cvičit 3× týdně po 30-40 minutách a ve spojení se správným jídelníčkem zhubnete.

Při každém cvičení i rozcvičce na trenažéru je nutné hlídat tepovou frekvenci. Ideální tepovou frekvenci spočítáte jednoduchým vzorečkem 220 - váš věk. Vaše tepová frekvence by se měla pohybovat kolem 65 - 70 % z této hodnoty (např. pro 40 let je to 65 - 70 % ze 180 = 117 až 126 tepů za minutu).

Chcete svaly rozehřát a ještě se pobavit? Pak vyzkoušejte Eliptical inSPORTline inCondi ET30m

Za velmi zajímavou cenu je dostupný všestranný, celé tělo protahující eliptical ET30m, který je propojitelný s tabletem, a aplikace, díky kterým bude rozcvičení ještě zábavnější. Tento stroj je snadno ovladatelný a pohodlný. Hodí se pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele, kterým postačí 4 kg zátěže a až 8 stupňů obtížnosti. 

Mezi hlavní přednost patří možnost propojení s tabletem či iPadem skrze audio jack 3,5 mm a aplikaci iBiking+. Díky tomu je možné si virtuálně zaběhat například v Alpách, světových metropolích a dalších zajímavých místech po celém světě. 

A můžete přikročit k samotnému posilovacímu tréninku. Nezapomeňte také na závěrečné protahovací cviky a nezbytnou přestávku pro regeneraci svalů, podle náročnosti tréninku 1 až 2 dny.

Tipy pro hubnutí: trénujte raději ráno na lačno, hodně pijte, nejlépe čistou vodu. Jezte spíše menší dávky vícekrát denně, odpoledne a večer spíše bílkoviny.


Publikováno: 29. 6. 2016