Jak často cvičit na trenažéru?

Ať už si vyberete rotoped, eliptický trenažér nebo běžecký pás, určitě vás bude zajímat, jak často cvičit, abyste zaznamenali patřičný efekt.

Platí, že zhubnout lze při racionálním jídelníčku jakoukoliv fyzickou aktivitou, pokud se provádí se správnou intenzitou, s odstupem od jídla a dostatečně dlouho.

Když si pořídíte trenažér domů, ušetříte spoustu času a získáte pohodlí. Cvičit můžete v kteroukoliv denní dobu a pokud máte malé děti, snadno na ně při tom dohlédnete.

Kdy cvičit?

Trenažér je nejlepší využít ráno na lačno, kdy jsou zásoby krevního cukru na nejnižší úrovni, a tělo proto rychle sahá do tukových zásob. Kilogramy jdou díky tomu snadno dolů. Pokud to ráno nejde, cvičte 2 až 3 hodiny po jídle.

Jak často?

Důležitá je také četnost tréninků. Za optimální se považuje cvičení minimálně 3 až 4× týdně po dobu 30 až 40 minut. Na začátku se nepřepínejte - vaším prvním cílem by mělo být získání kondice. Až potom můžete zvýšit intenzitu tréninku.

Tepová frekvence

Běžný kondiční trénink vyžaduje aerobní režim, tedy nižší tepovou frekvenci (cca 60 až 70 % maximální TF). Ta se orientačně zjišťuje odečtením vašeho aktuálního věku od čísla 220 (např. 35letý člověk má maximální TF 185 tepů za minutu).

Současné trenažéry měří tepovou frekvenci: ušním snímačem, dotykovými senzory na řídítkách či skutečně komfortně - hrudním pásem, jako např. zobrazený eliptical Madison. O těchto populárních trenažérech informuje speciální web Eliptical.eu.

 

 


Publikováno: 7. 4. 2016